Search
jak-wyglada-wybielanie-zebow-u-dentysty

Jak wygląda wybielanie zębów u dentysty?

Chciałbyś mieć piękniejszy uśmiech? Wierz nam, że jest to marzenie setek tysięcy osób z całego świata! Rozwój stomatologii pokazał, jak łatwo osiągalne jest to marzenie — zarówno pod względem dostępności, jak i pod względem finansowym. Powinieneś dowiedzieć się, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty, bo wbrew pozorom nie jest to skomplikowany proces, którego powinieneś się bać. Przed wykonaniem wybielania lekarz dokonuje rozeznania, jaka metoda będzie najbezpieczniejsza dla ciebie i twoich zębów. Dzięki temu masz pewność, że ryzyko pojawienia się nadwrażliwości będzie znikome, a inne niepożądane skutki uboczne nie pojawią się.

Ile trwa wybielanie zębów u dentysty?

W poprzednim akapicie odpowiedzieliśmy na pytanie, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty. Teraz warto jest zahaczyć o czas trwania poszczególnych metod wybielania zębów. Zacznijmy od gabinetowej metody. Wybielanie gabinetową metodą jest stosunkowo szybkie, dlatego zaleca się ją w przypadku, gdy potrzebujemy efektu „na już” — wystarczy jedna wizyta u stomatologa, by cieszyć się odmienionym uśmiechem. Samo wybielanie trwa około godziny — przez ten czas konieczne jest kilkukrotne nałożenie żelu.

Natomiast jak to wygląda, gdy wybielamy zęby z wykorzystaniem nakładek otrzymanych od stomatologa? Czas trwania wybielania nakładkowego może sięgać nawet trzech tygodni. Zazwyczaj jednak pacjenci decydują się na dwutygodniowy wariant, gdyż kontynuowanie tego procesu po 2 tygodniach jest mało efektywne. Wobec tego w kwestii, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty, trudno jest powiedzieć coś więcej!

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Wiesz już, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty i ile trwa wybielanie zębów u dentysty. Teraz powinieneś dowiedzieć się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty – tak, aby mieć pewność, że wybrana metoda wybielania nie będzie stanowić dla ciebie problemu. Przede wszystkim zacznijmy od wyróżnienia metody wybielania zębów gabinetowo. Wybielanie zębów lampą Beyond najczęściej kosztuje między 600 a 1200 złotych — w zależności od renomy gabinetu, rodzaju lampy i nie tylko. Dużo także zależy od tego, jakiej jakości preparat jest stosowany.

Dodatkowo warto jest wspomnieć o wybielaniu nakładkowym, które jest wybierane przez niektórych pacjentów. Tutaj cena również jest uzależniona od tego, jaki rodzaj żelu wybierzemy i czy posiadamy już swoje nakładki, gdyż tak naprawdę to one stanowią sporą część ceny. Przypuśćmy, że nie mamy nakładek — wtedy za taki luksus zapłacimy około 700 złotych. Płacąc 700 złotych mamy zagwarantowane dopasowane nakładki i taką ilość żelu, która w zupełności będzie wystarczyć na cały okres trwania wybielania.

Jak więc widzisz, nie jest to duży koszt zważając na to, że efekt utrzymuje się przez kilka lat. To stanowi sporą zaletę wybielania zębów u dentysty. Wobec tego nie powinieneś się martwić, ile kosztuje wybielanie zębów, bo tak naprawdę zważając na uzyskane korzyści zwróci ci się to w naprawdę niedługim czasie!