Search
co to jest proteza acetalowa

Co to jest proteza acetalowa?

Staje się coraz bardziej popularna, a grono jej użytkowników stale rośnie. Dla tych, którzy mają za sobą poważne problemy z zębami i chcą odzyskać piękny wygląd, staje się ona cennym wsparciem. Co to jest proteza acetalowa? W jakich przypadkach warto z niej skorzystać? Na te pytania odpowiadamy w tym tekście.

Proteza acetalowa – charakterystyka

Co to jest proteza acetalowa? Wiele osób zastanawia się nad tym. Proteza szkieletowa acetalowa jest przede wszystkim alternatywą dla tradycyjnej protezy oraz szansą na odzyskanie pięknego uśmiechu. Jakie czynniki zapewniły tej protezie tak wielką popularność?

Wielką zaletą takiej protezy zębowej jest nowoczesny materiał, z jakiego została wykonana. To acetal, który wyróżnia się znaczną miękkością oraz elastycznością, a to z kolei sprawia, że wykonana z niego proteza łatwiej dopasowuje się do kształtu jamy ustnej. Taka elastyczność to komfort dla jej użytkownika, szczególnie takiego, któremu zależy na naturalnym i pięknym wyglądzie.

Zastosowanie protezy acetalowej w stomatologii

Gdy już wiesz, co to jest proteza acetalowa, pora zastanowić się nad tym, w jaki sposób korzystają z niej dentyści. Sięgają oni po ten materiał dość chętnie, gdyż lista przeciwwskazań do jego wykorzystania jest bardzo krótka.Dentyści, podobnie jak ich pacjenci, dostrzegają też długą listę korzyści, jakie przynosi korzystanie z takiego wypełnienia.

Proteza acetalowa może sprawdzić się jako całkowite lub częściowe wypełnienie. W tym drugim przypadku acetal sprawdza się doskonale, gdyż – dzięki swej elastyczności – dostosowuje się on do naturalnych zębów. Stomatolog może dopasować też barwę wypełnienia w taki sposób,by nie odbiegało ono od reszty zębów.

To najprostsza metoda na odzyskanie kompletnego uzębienia i poczucia pewności siebie. Dla tych, którym zależy na wygodzie i na dobrym wyglądzie zarazem, jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Stomatolodzy podkreślają jednocześnie, iż proteza taka jest trwała i bardzo uniwersalna, a jej założenie wymaga raptem czterech wizyt.

Czy warto stosować protezę acetalową?

Osoby,które postawiły na protezę acetalową,chwalą ją przede wszystkim za to, iż zajmuj ona niewiele miejsca w jamie ustnej i nie przykrywa podniebienia. Jest ona ceniona za to,iż nie utrudnia ani mówienia,ani jedzenia, nie wpływa też na to, w jaki sposób jej użytkownicy odczuwają smaki. Ponadto osoby dotknięte alergiami cenią acetal za to, że nie wywołuje uczuleń.

Wygoda i komfort użytkowania to wielkie zalety. A co z minusami? Pewnym problemem dla niektórych może się okazać cena takiej protezy. Kto zdecyduje się na nią,musi zapłacić około 500 złotych więcej, niż za tradycyjną protezę szkieletową.

Dla osób żyjących w ciągłym biegu pewnym wyzwaniem może się też okazać konieczność wyjmowania takiej protezy dwa razy w ciągu dnia i dokładne jej czyszczenie. Jest to bardzo ważny zabieg, gdyż powierzchnia acetalu jest nieco chropowata, co sprzyja zabrudzeniom.

Wiesz już, co to jest proteza acetalowa, wiesz też, w jaki sposób można z niej skorzystać. Czy dołączysz do grona jej użytkowników?