Search
Tabletki na wzmocnienie zębów

Tabletki na wzmocnienie zębów

Śmiało można powiedzieć, że człowiek jest tym, co je. Zbilansowana dieta ma bowiem ogromny wpływ na dobre samopoczucie i zdrowie. Aby organizm rozwijał się w odpowiedni sposób, trzeba zapewnić właściwą ilość tłuszczy, witamin, białek, składników mineralnych, węglowodanów i wody. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy istnieją tabletki na mocne zęby. Pora na nie odpowiedzieć.

Suplementy na mocne zęby

Każdy człowiek powinien wiedzieć, że budowa zębów jest bardzo zbliżona do budowy kości. Dlatego też warto zapytać w aptece o suplement diety, który ma wpływać na zdrowie kości, by mieć pewność, że pozytywnie wpłynie on także na zęby. Preparaty o właściwym składzie mogą spowodować, że szkliwo zębów stanie się znacznie bardziej odporne na uszkodzenia. Pomimo tego że jest ono najtwardszą tkanką w ludzkim organizmie, należy o nie właściwie dbać. Negatywnie mogą na nie działać zawarte w pożywieniu kwasy, co osłabia zęby i sprawia, że stają się one podatne na próchnicę. Połączenie odpowiedniej higieny jamy ustnej z zastosowaniem właściwych suplementów przynosi naprawdę spektakularne efekty.

Witaminy

Jeśli chodzi o tabletki na wzmocnienie zębów, to z pewnością powinny one zawierać duże dawki witaminy D. Trzeba wiedzieć, że ludzki organizm ma zdolności syntezowania jej pod wpływem promieniowania słonecznego. Niemniej jednak, polski klimat nie jest ku temu najlepszy. Niektórzy specjaliści twierdzą, że witamina D powinna być dostarczana w formie suplementu przez cały rok. Oczywiście, jej niedobory można wyrównać przy pomocy odpowiedniej diety, jednak jest to bardzo trudne. Witamina D pozwala na wchłanianie się wapnia, dzięki czemu zęby i kości są cały czas w dobrym stanie.

Aby móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami, niezbędna będzie także witamina A. Zapobiega ona różnego rodzaju stanom zapalnym i infekcjom w jamie ustnej. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Tabletki na wzmocnienie zębów powinny także zawierać witaminę C. Ma ona duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku dzieci, u których jest niezbędna w procesie prawidłowego rozwoju szkliwa. Dodatkowo, warto zażywać witaminę E, witaminą K, a także wapń, fosfor i fluor.

Tabletki na wzmocnienie zębów

Dietetycy zgodnie twierdzą, że ludzka dieta powinna być zbilansowana i tak skomponowana, by dostarczać wszystkich niezbędnych składników i minerałów. Czasem jest to niemożliwe, zwłaszcza w przypadku dzieci, które bywają bardzo wybredne jeśli chodzi o jadłospis. Dlatego w przypadku, kiedy nie wystarczy dieta, warto sięgnąć po preparaty witaminowe i suplementy, które pomagają zadbać o zdrowy uśmiech. Oczywiście nie wolno ich traktować jako alternatywy dla stosowania zdrowej diety, lecz raczej jako jej uzupełnienie.

Aby nie trzeba było zażywać kilku różnych tabletek dziennie, warto wybrać taki suplement diety, który będzie zawierał wszystkie potrzebne witaminy i minerały. W przypadku dzieci należy sięgnąć po produkt, który jest przeznaczony specjalnie dla nich. Maluchy bardzo często niechętnie podchodzą do przyjmowania różnego rodzaju leków, dlatego warto wybrać te, które przybierają atrakcyjną formę musów, tabletek do ssania czy też słodkich syropów.