Search
Wada zgryzu leczenie ortodontyczne

Wada zgryzu leczenie ortodontyczne

Kiedy mamy do czynienia z wadą zgryzu, to musimy jak najszybciej ją wyleczyć. Jest to bowiem nie tylko problem estetyczny, ale także powodujący trudności w prawidłowej higienie zębów, nierzadko problemy z mówieniem, czy gryzieniem pokarmu. Wada zgryzu leczenie ortodontyczne jest więc konieczne, kiedy chcemy rzeczywiście mieć pewność, że będziemy w stanie poradzić sobie z nieprawidłowym zgryzem, który nie tylko nie wygląda najlepiej, ale także może doprowadzić do wielu problemów związanych z zębami. Należy wybrać się do lekarza ortodonty, który bez problemu dobierze nam leczenie skuteczne, a także, który powie nam szacowany czas jego trwania. Na jednej wizycie możemy dowiedzieć się także, jakie zabiegi musimy wykonać, jeszcze zanim aparat ortodontyczny zostanie założony, a także, jaki będzie całkowity koszt leczenia. Borykając się z wadą zgryzu, możemy jednak uporać się z nią, pod warunkiem że lekarz dobierze dla nas najlepszą formę leczenia.

Czy na wadę zgryzu można wyleczyć?

Wada zgryzu leczenie ortodontyczne jest zawsze konieczne, kiedy mamy do czynienia z jakimikolwiek nieprawidłowościami w położeniu zębów. Kiedy jednak mamy budowę szczęki, która powoduje wadę, z którą musimy się borykać, to nierzadko konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Wiele wad związanych jest przede wszystkim z nieprawidłową budową kości, więc tylko zabieg, który będzie w stanie zmienić budowę może przyczynić się do tego, że wada zostanie w połączeniu z aparatem ortodontycznym całkowicie wyeliminowana. Jest to bardzo ważne i wybierając się do lekarza ortodonty, możemy mieć pewność, że powie nam, jakie metody leczenia wady zgryzu w naszym przypadku będą konieczne, aby raz na zawsze pożegnać się z wadą. Należy wiedzieć, że wszelkie nieprawidłowości w budowie zębów, a także w niewłaściwym ułożeniu szczęki, powodują takie problemy, jak brak możliwości wyczyszczenia zębów z resztek pokarmu. To właśnie u takich osób kamień nazębny osadza się zdecydowanie szybciej, co doprowadza do zniszczenia zębów i próchnicy.

Jak wygląda leczenie wady zgryzu?

Leczenie wady zgryzu zależy od takich czynników jak rodzaj wady, a także stopień jej zaawansowania. Musimy wiedzieć, że nie wszystkie wady można wyleczyć, kiedy będziemy korzystać wyłącznie z aparatu ortodontycznego, bo często konieczne jest także wdrożenie leczenia chirurgicznego. Tylko tak można poradzić sobie z wadą i problem z nieprawidłowo wyglądającym zgryzem przestanie nas dotyczyć. Wiele osób musi borykać się nie tylko z wadą polegającą na nieprawidłowym ułożeniu zębów, ale także szczęki. Wada zgryzu leczenie ortodontyczne w tym przypadku może okazać się niewystarczające, bo niestety to chirurg będzie musiał przede wszystkim zastosować leczenie operacyjne, które zmieni ułożenie kości szczękowej, aby nasz uśmiech stał się estetyczny, a także, aby wyeliminować problemy z mówieniem, czy nierzadko też z gryzieniem pokarmów, bo z tym także możemy mieć trudności. Należy wiedzieć, że niemalże każda wada jest szkodliwa, bo nie tylko nie jesteśmy w stanie z jej powodu dokładnie wyczyścić wszystkich zębów, ale także bardziej wysunięte zęby niszczą się w o wiele szybszym tempie. Kluczem jest więc szybkie poradzenie sobie z wadą, która nie tylko zaburza estetykę uśmiechu, ale także sprawia, że uzębienie jest zdecydowanie bardziej narażone na próchnicę i inne problemy, które powstają przy niemożności zastosowania właściwej higieny.

Wada zgryzu leczenie ortodontyczne

Wada zgryzu leczenie ortodontyczne może okazać się zbawienne, aby móc cieszyć się estetycznym uśmiechem przez długi czas. Jednak należy mieć na uwadze, że leczenie ortodontyczne, to nie tylko poprawa samej estetyki uśmiechu, ale także możliwość poradzenia sobie z nieprawidłowościami związanymi z ułożeniem zębów. To powoduje, że uśmiech nie tylko wygląda lepiej, ale także jest zdecydowanie mniej narażony na powstanie próchnicy i ubytków. Kiedy mamy do czynienia z wadą zgryzu, to nie jesteśmy w stanie utrzymać prawidłowej higieny jamy ustnej. Jest to spowodowane niemożliwością dotarcia do wszystkich zakamarków, które znajdują się w jamie ustnej. Zalegające resztki pokarmu powodują natomiast, że musimy liczyć się z zepsuciem zębów, a także ciągłym zbieraniem się płytki nazębnej w zakamarkach. To nie tylko wygląda mocno nieestetycznie, ale także może doprowadzić do próchnicy, kiedy płytka nazębna nie będzie dostatecznie często usuwana. Osoby z wadami zgryzu powinny usuwać płytkę nazębną zdecydowanie częściej niż osoby, które nie muszą borykać się z tym problemem. Dlatego warto wybrać się do lekarza ortodonty, który oszacuje, jaka forma leczenia wady będzie dla nas najlepsza, a także czy w naszym przypadku będzie konieczne zastosowanie leczenia chirurgicznego. Możemy mieć pewność, że ortodonta powie nam, ile trwa leczenie wady, jaka będzie ostateczna cena leczenia, a także, jakie zęby musimy wyleczyć lub usunąć, aby móc rozpocząć leczenie u ortodonty. Kiedy mamy problem z wadą zgryzu lub zębów to warto wybrać się na wizytę i dowiedzieć się wszystkich szczegółów, które będą dotyczyć leczenia w naszym przypadku.