Search
jak-zlagodzic-bol-zeba

Jak złagodzić ból zęba? Nasze porady

Chciałbyś dowiedzieć się, jak złagodzić ból zęba? Oczywistym jest, że ból wydaje się całkowicie zbędny. Czasami nie jesteśmy w stanie poprawnie przez niego funkcjonować. Tymczasem okazuje się, że ból pokazuje nam, że negatywne bodźce są w naszym organizmie mocno nasilone, przez co nie jest on już sobie w stanie nimi radzić. Prawdziwym szczęściem jest sytuacja, w której coś nas boli — bo wtedy wiemy, że musimy zareagować! Niemniej jednak, do czasu leczenia trzeba sobie jakoś ulżyć, żeby wytrzymać dzień, móc normalnie pracować, funkcjonować z innymi. W takiej sytuacji powinieneś dowiedzieć się, jak załagodzić ból zęba bez robienia krzywdy dla organizmu, żeby do czasu leczenia był on do zniesienia.

Co pomaga na ból zęba?

Ból zęba, choć niepożądany, to często jest nam potrzebny. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, że coś w naszym organizmie nie funkcjonuje tak, jak trzeba. Mimo wszystko, do czasu leczenia warto jest wiedzieć, co pomaga na ból zęba, aby oczekując na wizytę móc normalnie funkcjonować. Sposobów na to, jak złagodzić ból zęba — w tym sposobów domowych — jest bardzo dużo. Pierwszą ciekawą metodą jest zastosowanie płukanki z rumianku. Rumianek wykazuje działanie antyseptyczne, więc przełoży się on pozytywnie na złagodzenie bólu.

Prócz tego, warto jest rozważyć kurację z wykorzystaniem… czosnku! Jeśli zastanawiasz się, co pomaga na ból zęba, to czosnek również sprawdzi się rewelacyjnie. Przede wszystkim warto pamiętać o jego działaniu antybakteryjnym — dlatego czosnek jest skuteczny w przypadku, gdy ból zęba wynika z zakażenia bakteryjnego. Prócz tego w przypadku, gdy pojawi się stan zapalny, czosnkiem jesteśmy w stanie go skutecznie zredukować. Jeśli zastanawiasz się, jak złagodzić ból zęba z pomocą czosnku, odpowiadamy — możesz wykonać napar i płukać nim jamę ustną, żuć ząbek czosnku lub włożyć go pod ząb.

Jakie tabletki na ból zęba?

W przypadku bólu zęba skuteczna może okazać się krótka kuracja farmakologiczna. Do złagodzenia przejściowego bólu można zastosować tabletki — pytanie tylko jakie? Pacjenci zastanawiają się, jakie tabletki na ból zęba wybrać, by nie przyjmować bez celu leków, które w ich przypadku okażą się bezskuteczne.

Tabletki na ból najczęściej wykazują skuteczność, gdy zawierają w sobie wiele składników. Do takich leków można zaliczyć między innymi paracetamol połączony z kofeiną, która może przyspieszać procesy łagodzenia bólu. Niektórzy stosują także lekarstwa z metamizolem, który również okazuje się skuteczny podczas bólu zęba.

Warto jednak pamiętać, że w trudnych sytuacjach — na przykład wtedy, gdy pacjent zmaga się z bólem zęba po zatruciu go czy po leczeniu kanałowym — środki przeciwbólowe mogą okazać się nieskuteczne. W tej sytuacji niezależnie od tego, jakie tabletki na ból zęba użyjesz, ból prawdopodobnie i tak będzie występować. Czasem jest on niestety związany z danym zabiegiem, a czasem może okazać się, że jednak jest to nieprawidłowość — w takiej sytuacji zalecane jest skontaktowanie się ze stomatologiem.