Search
klej-do-protez

Jak usunąć klej do protez z podniebienia?

Chciałbyś dowiedzieć się, jak usunąć klej do protez z podniebienia? Środek ten jest rekomendowany pacjentom, którzy mają problem z zamocowaniem protezy. Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z niego warto jest dowiedzieć się, jak działa klej do protez. W zależności od tego, jaki klej wybierzesz, możesz go nakładać bezpośrednio na wilgotną protezę, a czasem konieczne będzie jej osuszenie. Dobry klej powinien łatwo się rozprowadzać i utrzymywać protezę przez minimum kilka godzin – tak, abyś mógł bez stresu przetrwać cały dzień. Dodatkowo dobry klej nie ma wpływ na odczuwany smak w jamie ustnej.

Jak działa klej do protez?

Wiesz już, jak usunąć klej do protez z podniebienia. Z tego podrozdziału dowiesz się, jak działa klej do protez. Fachowo klej do protez określa się środkiem adhezyjnym, który przytwierdza protezę do podniebienia i dziąseł. Klej do protez nie powinien u pacjenta powodować podrażnień — gdyby tak się działo, warto podjąć konsultację z lekarzem, który doradzi, jaki inny środek warto przetestować. Ogólną zasadą działania kleju do protez jest pęcznienie (na przykład skrobi) i wypełnianie pustych przestrzeni między protezą a błoną śluzową.

Dobry klej do protez to słuszna inwestycja — ruszająca się proteza jest mało komfortowa w codziennym życiu, a dodatkowo może powodować skaleczenia wewnątrz jamy ustnej, co jest absolutnie niepożądane!

Jak nakładać klej do protez?

Celem określenia, jak nakładać klej do protez i zrobić to poprawnie, warto jest zapoznać się z instrukcją obsługi jednego z najpopularniejszych środków przeznaczonych do tego celu. W instrukcji powinna być także informacja na temat tego, jak usunąć klej do protez z podniebienia. Przede wszystkim zacznij od tego, że proteza powinna być dokładnie umyta i wysuszona — tak, aby nie było na niej żadnych zanieczyszczeń i innych czynników utrudniających mocowanie.

Na protezę powinieneś nałożyć kilka pasków takiego kleju, w ilości podanej przez producenta. Taką protezę wkłada się do jamy ustnej i przyciska, a następnie dociska zębami po przeciwnej stronie. Warto jest pospieszyć się z zamknięciem tubki z klejem, gdyż zbyt długie otwarcie jej może doprowadzić do utraty właściwości kleju.

Pacjenci często zastanawiają się, czy taki klej może okazać się szkodliwy, albo czy kwestia tego, jak usunąć klej do protez z podniebienia będzie skomplikowana. Okazuje się, że klej do protez nie jest szkodliwy — najczęściej składa się on z naturalnych składników, które nie mogą mieć negatywnego oddziaływania na nasz organizm.

Na pewno chciałbyś wiedzieć, jak usunąć klej do protez z podniebienia. Dla większości pacjentów, którzy chcą wiedzieć, jak usunąć klej do protez z podniebienia, w zupełności wystarczy… kubek ciepłej wody. Wystarczy przepłukiwać jamę ustną ciepłą, ale nie gorącą wodą, by z czasem doprowadzić do rozpuszczania kleju. W momencie, gdy klej nie odchodzi, możemy wspomóc się szczoteczką — byle nie zbyt intensywnie, by nie doprowadzić do skaleczeń czy uszkodzeń protezy.