Search
Czy po wybielaniu można myć zęby?

Czy po wybielaniu można myć zęby?

Osoby, które marzą o idealnym uśmiechu, bardzo często korzystają z usług dentysty w zakresie profesjonalnego wybielania zębów. Pomimo tego, że ta metoda charakteryzuje się wysoką skutecznością, to jednak trzeba pamiętać, że jej efekty nie pozostają na zawsze. Można jednak zatrzymać je na dłużej, stosując się do kilku rad. Wielu pacjentów zadaje pytanie, czy po wybielaniu można myć zęby. Jak sprawić, by efekty zabiegu utrzymały się na dłużej?

Jak utrzymać efekt wybielania zębów?

Wiele osób jest zachwyconych efektami zabiegu wybielania zębów. Stąd też zabieg z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Warto podkreślić, że dodatkowo jest on zupełnie bezbolesny, zwłaszcza jeśli wykonuje go profesjonalista w swoim fachu. Nie ma co ukrywać, że wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest o wiele bardziej bezpieczne, niż testowanie różnego rodzaju past, pasków i żeli o cudownym działaniu. Pacjent musi jednak pamiętać o tym, że tylko rygorystyczne przestrzeganie zasad pozwoli cieszyć mu się pięknym uśmiechem na dłużej.

Jednym z zaleceń, jeśli chodzi o wybielanie zębów, jest utrzymanie odpowiedniej diety już po przeprowadzonym zabiegu. Zaleca się unikania w niej substancji barwiących, zwłaszcza tych silnych. Ma to szczególnie ważne znaczenie w czasie tuż po zabiegu, kiedy kolor zębów jeszcze się należycie nie ustabilizował. Dieta tego rodzaju powinna być stosowana, zgodnie z zaleceniami stomatologa, przez okres około dwóch tygodni po zabiegu.

Bezpośrednio po wybielaniu nie wolno więc spożywać buraczków, jagód, pomidorów, czerwonej kapusty, porzeczek, wiśni i innych produktów tego typu. Restrykcje obejmują również napoje – stąd też niewskazana jest mocna herbata, kawa, barwiące soki czy czerwone wino. Bez żadnych obaw można jeść pieczywo, mięso, nabiał i produkty o neutralnych barwach.

Kiedy można umyć zęby po wybielaniu?

Część pacjentów pyta o to, czy po wybielaniu można myć zęby. Otóż, utrzymanie prawidłowej higieny w jamie ustnej ma duże znaczenie dla tego, jak będą po czasie prezentować się efekty zabiegu. Zęby powinny być szczotkowane przynajmniej dwa razy dziennie – a najlepiej po każdym posiłku. Nie wolno zapominać o czyszczeniu języka i przestrzeni międzyzębowych przy pomocy nici stomatologicznych. W ten sposób unika się powstawania kamienia nazębnego, który może zakłócić naturalną barwę zębów.

Jak dbać o zęby, aby ich biel pozostała z nami jak najdłużej?

Tylko prawidłowa higiena jamy ustnej jest w stanie zagwarantować, że efekty zabiegu utrzymają się przez dłuższy czas. Największym wrogiem śnieżnobiałych zębów jest palenie papierosów. Palacze powinni więc rozważyć rzucenie nałogu. Papierosy nie tylko zatruwają cały organizm, ale również przyspieszają powstawanie kamienia nazębnego i przebarwiają szkliwo.

Podsumowując, utrzymanie efektów wybielania zębów przed dłuższy czas wcale nie jest niemożliwe.Trzeba jednak znać odpowiedź na pytanie, czy po wybielaniu można myć zęby? Warto też stosować się do zaleceń lekarza stomatologa – a wtedy przez długi czas po zabiegu można cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.